SPSVD Jistebnice

Plán dětského týmu na rok 2023

Dobrý den a ahoj,

posíláme plán aktivit dětského týmu pro rok 2023. Naší hlavní činností  pro tento rok jsou pravidelné tréninky, účast na závodech Jihočeského MTB seriálu (a případně dalších) a další doplňkové aktivity, ať už samostatné nebo spojené s celým SPSVD klubem.

Tréninky

Tréninky budou probíhat jako loňský rok v Jistebnických sadech, každou středu od 17h. Plánujeme začít po změně zimního času a hlavně také po Prvním huštění tj. první trénink bude 29.3. od 17h sraz v sadech. Podle počasí bude potvrzeno na WhatsUp skupině. Obecně se bude trénink skládat z části technické a většinou poté objemové, potřebujeme najezdit i nějaké kilometry kvůli získání potřebné kondice.

V minulém roce jsme, zejména na jaře, zkoušeli trénovat i o víkendech, chtěli bychom v tomto pokračovat i tento rok. Budeme se vždy domlouvat na tréninku, i podle možností trenérů a rozdělení dětí do vykonnostních skupin.

Závody

Jako minulý rok, i letos se chceme účastnit závodů, které jsou součástí Jihočeského MTB seriálu. Možná jste zaslechli informace o tom, že seriál končí, stále však probíhají jednání a diskuze o jeho pokračování. Nicméně jednotlivé závody se neruší a budeme je objíždět, tak jako vždy.

Vzhledem k charakteru tréninků v Jistebnických sadech, který se blíží i kategorii XC, bychom se chtěli letos zúčastnit Šumavského seriálu. SPVSD klub bude pořádat další nový závod, kromě Jistebnického MTB maratonu, který bude součástí tohoto seriálu. Tento závod bude zaměřený více na techniku a rychlost, než na vzdálenost a vytrvalost. Toto více odpovídá tomu, co děti v sadech trénují a co je také baví. Detaily o Šumavském seriálu, jednotlivých termínech a organizaci budou zaslány později.

První huštění

Dne 25.3. pořádá SPSVD klub tradiční První huštění, které otevírá cyklistickou sezonu. Ačkoliv je toto historicky spojeno zejména se zábavou pro dospělé, tímto zveme letos také děti. Upravíme si plán zahájení pro potřeby dětí, kdy částečně společnou a částečně samostatnou trasou navštívíme dvě zajímavá místa, tj. kostel Narození Panny Marie v Kostelci a soukromé muzeum radiopřijímačů Standy Novotného v Radkově.

Prosím rodiče menších dětí do 1. třídy (včetně), pokud se vaše děti huštění budou účastnit, abyste je po celou cestu doprovodili. Celá trasa má cca 20km , nicméně jede se pomalým tempem se skupinou dospělých na starých kolech a po cestě jsou minimálně dvě zmíněné zastávky (další možná je pak např. ve Vlásenici).

Organizační věci

Dětské členství v SPSVD je spojeno s klubovým poplatkem 100 Kč, roční poplatek za dětské tréninky je pak dalších 300 Kč.

BikeCamp 2023

I letos budeme pro dětské členy spolku organizovat BikeCamp na horolezecké chatě v Písku. Zúčastnit se ho mohou všichni členové, bez ohledu na to, zda se účastní tréninků nebo ne. Termín kempu je 29.7. – 5.8.2023. Cenu určujeme podle počtu účastníků a držíme ji na nákladové nebo i nižší úrovni, díky dotacím a příspěvkům od našich sponzorů.

SOUSTŘEDĚNÍ SPSVD JISTEBNICE – BEDŘICHOV

Děti a jejich doprovod jsou také zváni na soustředění SPSVD Klubu v Bedřichově v termínu 18.7. – 23.7. 2023. Minulé tři roky jsme navštěvovali Českou Kamenici, nyní změníme místo a poznáme další krásné kouty naší země. Na każdy den jsou místními naplánovány různé krásné trasy, které odpovídají všem výkonnostním kategoriím, včetně dětských. Standardně se jedou trasy v kategoriích: dětská/rodinná, elektrokola a závoďáci. Zároveň se v termínu 21. – 23.7.2023 konná přímo v Bedřichově Mistrovství České republiky (součástí Czech MTB Český pohár horských kol 2023), budeme tak mít jedinečnou příležitost si zároveň vychutnat atmosféru parádních MTB závodů na národní úrovni.

Sdílejte příspěvek na:

Autor novinky

Přečtěte si krátké informace.

Poslední novinky kuriozity závody výsledky

Silvestrovský běh 2023

Vážení přátelé sportu a pohybu, rádi bychom Vás srdečně pozvali na další, tentokráte již 41. ročník Silvestrovského běhu, který se uskuteční v Jistebnici v neděli

Číst více »

KVKM Jistebnice navštívil Písek

23.9.2023 navštívili členové naší velocipedistické divize SPSVD, KVKM Jistebnice cyklistickou událost, pořádanou Klubem velocipedistů Písek. Přidali jsme se k našim kamarádům z Písku a mohli

Číst více »

Poslední huštění 2023

Vážení cyklisté, příznivci cyklistiky a kamarádi, dne 21.10.2023 se koná tradiční Poslední huštění v Jistebnici k příležitosti zakončení letošní cyklistické sezóny. Přijďte s námi naposledy

Číst více »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.