SPSVD Jistebnice

Soustředění SPSVD 2023 – Bedřichov

Ve dnech 18-23.7. 2023 uspořádal náš tým ve spolupráci s týmem Peklo severu z České Kamenice soustředění, tentokráte na chatě Potkávárna u Havrana kousek od Bedřichova v Jizerských horách. Po minulých letech strávených v České Kamenici jsme v loňském roce společným hlasováním rozhodli o změně místa a na doporučení Karla Nováka III vybrali právě zmíněnou chatu. Soustředění bylo však stejně kvalitní. Za 6 dní jsme měli možnost prozkoumat okolí města Bedřichov, navštívit např. protrženou přehradu Desná, trail park Vratislavice nebo vyzkoušet traily na Tanvaldský Špičák, které si naši nadšení dětští členové nejenom několikrát sjeli dolů, ale v rámci fyzické přípravy, úspory financí a díky cyklistickému nadšení i pokaždé samostatně vyšlapali nahoru pro další jízdu.

Časově zkušenější členové týmu pak navštěvovali okolní zajímavosti, rozhledny, pro rozšíření cestovatelských deníčků překročili hranice a navštívili chatu Orle v Polsku a kromě jiných radostí i s velkým zápalem prověřovali výkon a výdrž jejich elektrokol, ať už ve sjezdu nebo ve stoupání při počítání vrstevnic.

V sobotu jsme pak navštívili Mistrovství ČR MTB v Bedřichově, které je součástí Českého poháru. Mohli jsme vyzkoušet a zhodnotit trať, navštívit doplňkový program, potkat a získat podpisy od minulých mistrů těchto závodů a držet palce Jakubovi Svatošovi, který se v nedělním závodě umístil na krásném 8. místě. Gratulujeme Kubajs !!!

Protože však nejenom cyklistikou člověk je živ, rádi jsme uvítali možnost zkulturnit naše cykloduše hudebním zážitkem v podání kapely Kdyužtambudem, ve které na harmoniku hraje i jeden z hlavních organizátorů soustředění, zmíněný Karel Novák III. V sobotu nám pak, po závěrečném vyhodnocení soustředění, zpříjemnilo večer vystoupení dámského kvartetu Sugarcutes, které tak svým zpěvem, komentáři a i konverzací s naším kamarádem Vojtou z České Kamenice nastavilo náladu na poslední společně strávené hodiny.

V neděli pak již proběhlo balení, hlasování o příštím soustředění a individuální odjezd domů nebo na návštěvy libereckých IQ Landia, IQ parku, Ještědu a dalších…

Děkujeme městu Jistebnice za příspěvek na toto soustředění. Děkujeme také organizátorům z klubu za jeho uspořádání. Nemalé díky patří také Karlovi Novákovi III, který chatu doporučil a dopředu naplánoval a připravil popis jednotlivých tras, pro děti i dospělé, a dále každý večer pak zpříjemňoval svým hudebním doprovodem.

Naviděnou na dalším soustředění za rok….

Fotogalerie

Sdílejte příspěvek na:

Autor novinky

Přečtěte si krátké informace.

Poslední novinky kuriozity závody výsledky

BikeCamp 2023

Tento rok jsme opět uspořádali pro naše dětské členy letní soustředění na horolezecké chatě v Písku, tentokráte již 4 ročník. Pro účastníky, kteří s námi

Číst více »

GS MTB MARATON JISTEBNICE 2023

Vážení sportovci a sportovkyně, rádi bychom Vás srdečně pozvali na 24. ročník GS MTB MARATON JISTEBNICE 2023,který se uskuteční dne 12.srpna 2023 v sobotu. Veškeré

Číst více »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.