SPSVD Jistebnice

Výsledky Soběslavského maratonu 2020

V sobotu 5.9. se startoval další a zároveň poslední závod seriálu Stevens Jihočeský MTB pohár.

Na závod se jela připravit část týmu již ve středu společně s týmem Čistý Sport. Projeli si trasu a vymysleli strategii na závod.

V den závodu bylo ideální počasí a na trati samozřejmě nesmělo chybět i nějaké to bláto. Jezdci si trať a atmosféru vychvalovali, což se projevilo i na výsledcích!

Na dlouhé trase nejlépe dorazil do cíle Zdeněk Tomeček, který dojel 9. celkově a 2. ve své kategorii. Po necelých pěti minutách dorazil Ivan Rybařík 17. a v kat. 8. Jako další dojel 40. a 12. v kat. Marek Zika. Za nedlouho doráží František Hynšt 47. a 12. v kat. S malou ztrátou po něm Miňha Petr 51. a 13. v kat. Jako 82. a 15. v kat. přijel Pavel Lehocký. O pár míst za ním dojel Patrik Pondělíček 86. / 16. v kat. Jedinou naší závodnici na dlouhé trase byla Michaela Bělohlavová, která měla bohužel technické problémy s kolem, ale vydržela až do cíle a dojela si pro 4. místo ve své kategorii.

Na krátké trase perfektním výkonem na 15. pozici a 2. ve své kat. dojel Bubla Ladislav, který loni měl ošklivou nehodu. Na 33. místě a 12. v kat dojel Hynšt Štěpán. Jako 43. a 15. v kat. dojel Václav Kopecký. Dalším skvělým výsledkem dorazila 56. ale 1. ve své kat. Jana Svatošová. Následoval příjezd trojky naších jezdců a to 62. a 3. v kat. Klára Šafaříková, Pavel Rybařík 5. v kat. a Tomíková Dagmar, která byla 2. ve své kategorii. A další do cíle dorazila Barbora Macháčková, která bohužel taky měla závažné technické problémy a dojela si pro 5. místo v kategorii.

Na dětských závodech se taky slavilo a to hned Svatoš Jakub, který zvítězil. Sestry Rybaříkové Elenka a Linda si rozdělili 8. a 9. místo ve své kategorii. Matěj Tomeček vybojoval 8. místo v kategorii a Dikan Jozef 17. A bronzovou medaili získala Zuzka Miňhová.

Gratulujeme všem za skvělé výsledky a snad příští rok budou podobné výsledky.

Zdeněk Tomeček k závodu řekl:

„Závod od začátku ovládl Miloš Doubek. Při prvním sjezdu jsem přišel o můj první bidon v životě. Pak jsem si ustlal v místním bahýnku a zezadu do mě narazilo pár soupeřů. Marný pokus o dojetí mého soupeře Emila Hekeleho na kterého jsem od začátku soustředil svou pozornost. Nakonec jsem se spokojil s druhým místem.

Počasí bylo super a pocity? Mám radost ze třetího místa v týmech. Chválím Marka a Fandu za obětavost a týmového ducha. Ale je třeba pochválit všechny závodníky GS cykloteamu Jistebnice za kolektivní práci a snahu.“ dodal ještě, že je potřeba zapracovat na technické části a opravy kola.

V brzké době dojde ke školení. Termín upřesníme.

K závodu se vyjádřil i Marek Zika:

„Mám radost z týmového 3. místa a z mého celkově 4. místa v kategorii. Na závod bylo ideální počasí, na trati bylo i nějaké bahno.

GS MTB MARATON JISTEBNICE 2024

Vážení sportovci a sportovkyně, rádi bychom Vás srdečně pozvali na 25. ročník GS MTB MARATON JISTEBNICE 2024,který se uskuteční dne 24.srpna 2024 v sobotu. Veškeré

Číst více »

Cunkovák 2024

Vážení sportovci a sportovkyně, rádi bychom Vás srdečně pozvali na 54. ročník Cyklistického závodu do vrchu CUNKOV, který se uskuteční dne 24. července 2024 (středa).

Číst více »

Silvestrovský běh 2023

Vážení přátelé sportu a pohybu, rádi bychom Vás srdečně pozvali na další, tentokráte již 41. ročník Silvestrovského běhu, který se uskuteční v Jistebnici v neděli